Lyžařský výcvikový kurz

05.03.2013 10:15

Lyžařský výcvikový kurz

 

V termínu 25. 2. – 1. 3. 2013 se za účasti 38 žáků sedmého a osmého ročníku uskutečnil v areálu Sachova studánka lyžařský kurz.

     Účastníci kurzu byli rozděleni na tři družstva podle výkonnosti a zájmu. Nově byl zařazen výcvik na snowboardu.

     Výuka probíhala ve dvouhodinových dopoledních a odpoledních blocích. Pro žáky byly připraveny krátké přednášky, které je seznámily s problematikou pobytu na horách, s novinkami lyžařské výzbroje i výstroje a s pravidly bezpečného chování na sjezdovce.  Večer jsme společně  soutěžili a bavili se. Začali jsme celovečerní hrou Bingo. V mezihrách soutěžila jednotlivá družstva v nafukování balonků, ve skládání obrázku Senice na Hané a ve střelbě na branku. V úterý se všem líbil zábavný pořad „ Družstvo baví družstvo“. Ve středu proběhla sportovní soutěž „Hanácké Jora“ a „Miss Fit“. Všichni se těšili na finále „Miss a Misák kurzu“. To proběhlo ve čtvrtek večer spolu s vyhlášením výsledků ve slalomu a snowboardu. Ocenění se dočkali i ti, kteří po celou dobu kurzu pečlivě uklízeli svůj pokoj. Na závěr kurzu dostali všichni žáci osvědčení o tom, že se z nich stali lyžaři.      

     Kurz napomohl ke zlepšení vztahů žáků sedmého a osmého ročníku, naučil je základním sociálním dovednostem a samostatnosti. Dětem se líbil přístup instruktorů a dobře hodnotili i to, že poslední den výcviku všichni dokázali sjet svah, zatočit a bezpečně zastavit.